Legenda kategorií a tříd
Římské svíce
Římské svíce jsou tvořeny několika světlicemi uzavřenými v trubce z pevné lepenky, jež po zapálení vytváří na nebi světelné obrazce za doprovodu zvukových efektů. Jedná se o jeden z nejpopulárnějších ohňostrojů, a to hlavně díky snadnému způsobu odpalování a cenové dostupnosti.
Návod k použití: Před samotnou manipulací zkontrolujte, zda není římská svíce poškozena. Pokud naleznete na svíci libovolnou závadu (např. natrhnutá lepenková trubička), je třeba ji zneškodnit dle přibaleného návodu. Rozhodně takovou pyrotechniku nepoužívejte! Římskou svíci dále také nikdy nedržte v ruce! Před odpálením ji umístěte do stabilizované trubice a zkontrolujte, zda nemůže dojít k pádu nebo naklopení. Trubice musí být pevně připevněná. Pokud žádné takovém místo nemáte, můžete trubici připevnit například sněhem, kameny nebo hlínou. Rozhodně ale neodpalujte svíci z nestabilní trubice! Poté sejměte krytku, zažehněte zápalnici a odstupte do bezpečné vzdálenosti (min. 10 metrů).
Římská svíce nesmí být používána v interiérech a v blízkosti zvířat či lidí. Nedoporučuje se odpalovat ji ani za silného větru, nadměrného deště či velkého sucha. Při odpalování nikdy nemiřte na jiné osoby a další živé bytosti. Nikdy nepoužívejte svíci pod vlivem alkoholu.
Doporučená vzdálenost svíce od budov je zhruba 80 metrů. První světlice vystřelí 4 - 6 vteřin po zapálení. Proto po jejich zapálení se na ně nikdy nenaklánějte, ale rychle opusťte místo odpalu. Římské svíce vytváří efekty zhruba ve výšce 30 metrů.
Pokud dojde k selhání pyrotechniky, tak vyčkejte minimálně čtvrt hodiny před další manipulací. Poté je třeba na 48 hodin nechat římskou svíci ve vodě a následně ji zakopejte do země. V žádném případě nenahlížejte do výmětnice ani se ji znovu nesnažte zapálit.
Kromě klasických svící nabízíme i tzv. moduly. Ty vystřelí několik ran najednou pro výraznější efekt. S těmi zacházejte stejně opatrně jako s každou jinou pyrotechnikou a řiďte se přísnými bezpečnostními pravidly.